колективний договір зразок - Офіційні документи - Каталог файлів - Макарівськиа районна організаціяКИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Каталог файлів
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Категорії розділу

  Пошук

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 10.12.2016, 15:43

  Головна » Файли » Офіційні документи

  колективний договір зразок
  07.11.2016, 10:53

  Витяг

   

    із протоколу №  8  загальних зборів трудового колективу

  Лишнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

   

                                                               від 20 жовтня 2016року

   

   

   

  Є на обліку-    16  чол.

  Присутні-        14  чол.

  Відсутні –        2 чол.   

                                     

   

                                        Порядок денний:       

     Затвердження  проекту колективного договору  та додатків до нього між адміністрацією та профспілковим комітетом  Вільнянської ЗОШ І-ІІ ст.  на 2016-2020 роки по забезпеченню трудових та соціальних гарантій працівникам.

   

     Заслухавши та обговоривши текст проекту колективного договору та додатків до нього , загальні збори трудового колективу школи

  ПОСТАНОВИЛИ:

   затвердити колективний договір та додатки до нього  між адміністрацією та профспілковим комітетом  школи  на 2016 -2020 роки

   

   

   

   

   

  Голова зборів                                        Ющенко Т.М.

   

  Секретар                                                Гордієнко С.Г.

   

   

   

   

                                                 

   

   

   

   

   

   

                                                

   

   

  ПОСТАНОВА

  загальних зборів трудового колективу Вільнянської ЗОШ І-ІІ ступенів

   

                                             від 20 жовтня 2016року

   

   Про колективний договір

   між адміністрацією та профспілковим

   комітетом ППО  Вільнянської ЗОШ І-ІІ ступенів

   

   

      Розглянувши підготовлений у ході колективних переговорів робочої комісії адміністрації та профспілкового комітету проект договору та додатків до нього  про спільні дії в трудовому та соціальному захисті працівників школи у 2016-2020 рр., прагнучи до соціального партнерства, збори постановляють:

  1.Укласти договір між  адміністрацією та профспілковим комітетом школи на 2016-2020 рр.

  2.Доручити двосторонній комісії аналізувати стан виконання договору один раз на рік в грудні місяці та подавати матеріали на розгляд спільного засідання обох органів.

      3.Сторони визнають, що даний колективний договір встановлює мінімальні гарантії, які є обов’язковими для обох сторін.

  Контроль за виконанням даної постанови покласти на директора  школи  Шевчук О.В.  та голову профспілкового комітету Лозовенко Т.С.

   

   

  Директор  школи                                                              Голова  ПК ППО

                      

  Кушенко Г.В.                                                                    Ющенко Т.М.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  Даний колективний договір укладений, відповідно до Закону України “Про колективні договори і угоди”, на двосторонній основі і з урахуванням положень Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України ,  законодавчих актів про освіту.  Колективний договір визначає узгоджені позиції і дії Сторін, спрямовані на співробітництво між ними, створення умов для підвищення ефективності роботи закладу, реалізацію професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників, забезпечення їх конституційних прав.

  Положення Колективного договору діють безпосередньо і поширюються на всіх працівників установи.

  Дію Колективного договору може бути припинено, а зміст змінено лише за взаємною домовленістю Сторін. Зміни і доповнення вносяться за згодою Сторін після проведення переговорів. Пропозиції однієї із Сторін є обов’язковими для розгляду іншою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою Сторін у 10-денний термін.

  У разі змін чинного законодавства України та Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вони вносяться без проведення переговорів, інші зміни та доповнення або припинення терміну дії колективного договору – тільки після переговорів Сторін у такому порядку:

  – одна із Сторін надсилає іншій Стороні пропозиції щодо внесення змін

  до Колективного договору;

  – у семиденний строк Сторони створюють робочу комісію і розпочинають переговори;

  – після досягнення згоди Сторін про внесення змін складається відповідний протокол.

  Сторони звітують перед працівниками про виконання своїх зобов′язань, що зазначені в Колективному договорі, 2 рази на рік на зборах трудового колектив.

  Усі працюючі, а також щойно прийняті на роботу працівники повинні бути ознайомлені з колективним договором після прийняття, підписання та реєстрації його в органах виконавчої влади.

  Контроль за виконанням Колективного договору здійснюється безпосередньо сторонами, які його уклали, чи уповноваженими ними представниками.

  РОЗДІЛ ІІ. ТЕРМІН ДІЇ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

  2.1. Колективний договір, укладений на 2016-2019 роки, набирає чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нового або перегляду цього Колективного договору.

  2.2. Жодна із Сторін, що уклали Колективний договір, не може впродовж встановленого терміну її дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов’язань, порушити узгоджені положення і норми.

  2.3. Зміни та доповнення до Колективного договору, протягом строку дії, можуть вноситись тільки при взаємній згоді сторін і затверджуватись, як доповнення до Колективного договору на спільному засіданні сторін.

  2.4. У разі реорганізації закладу, договір зберігає чинність протягом строку, на який його укладено, або може бути переглянуто за згодою сторін.

  2.5. У разі ліквідації закладу договір зберігає чинність протягом усього строку проведення ліквідації.

  2.6. У разі зміни роботодавця чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року. У цей період сторони повинні розпочати переговори про укладення нового чи зміну або доповнення чинного договору.

  РОЗДІЛ  ІІІ. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЗАХИСТ ПРАЦІВНИКІВ

  Адміністрація:

  3.1. Узгоджує із профспілковим комітетом проекти наказів, нормативних та розпорядчих документів, які стосуються соціально-економічних прав та інтересів працівників.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.2. Відповідно до статті 144 КЗпП України застосовує до працівників заохочення за успіхи в роботі за погодженням із профспілковим комітетом.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.3. Згідно із статтею 494 КЗпП України у разі ліквідації, реорганізації , зміни форм власності або часткового зупинення роботи навчального закладу, що тягнуть за собою скорочення чисельності або штату працівників, погіршення умов праці, завчасно надає профспілковому комітету інформацію з цих питань, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення, а також проводить консультації з профспілковим комітетом про заходи щодо запобігання звільненню працівників у термін не пізніше трьох місяців з часу прийняття такого рішення.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.4. Ознайомлює працівників під особистий підпис про попередній розподіл педагогічного навантаження у кінці навчального року під час проведення комплектації та на початку навчального року під час проведення тарифікації.

  Відповідальний: директор.

  3.5. Забезпечує виконання вимог Інструкції про порядок обчислення заробітної плати щодо погодження з профспілковими комітетами питань:

  – розподілу навчального навантаження на учбовий рік (комплектація, тарифікація педагогічних працівників);

  – розподілу фонду матеріального заохочення.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.6. У разі залучення педагогічних працівників до чергування у вихідні та святкові дні погоджує з профспілковим комітетом графіки чергувань та питання про надання відповідної компенсації.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  3.7. Звітує перед трудовим колективом про надходження та використання бюджетних та позабюджетних коштів, спонсорських внесків відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  3.8. Не відволікає педагогічних працівників від виконання ними професійних обов’язків (за винятком випадків, передбачених чинним законодавством) згідно зі ст.55 Закону України «Про освіту».

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  3.9. Забезпечує оплату роботи вчителів, вихователів, що залишаються працювати з причин невиходу на роботу змінника.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.10. Контролює виконання п.2.3 “Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях” щодо обов’язкового ознайомлення працівника  під розпис із записами, що вносяться до трудової книжки.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.11. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001року № 1266  посилює контроль за оплатою листів непрацездатності тим, хто працює за сумісництвом та жінкам, які, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, працюють на умовах неповного робочого часу.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.12. З метою створення педагогічним працівникам належних умов праці:

  – при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляє у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне навчальне навантаження;

  – залучає до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладу, працівників інших закладів лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку заробітної плати.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  3.13. Забезпечує дотримання вимог трудового законодавства щодо обов’язкової письмової згоди педагогічного працівника під час переукладання безстрокового трудового договору на строковий трудовий договір чи контракт.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  Профспілковий комітет:

  3.15. Відвідує  навчання  профспілкового активу з питань чинного трудового, податкового, пенсійного законодавства, законодавства про освіту, про відпустки тощо .

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  3.16. Надає матеріальну допомогу членам профспілки (у першу чергу малозабезпеченим, багатодітним, а також непрацюючим пенсіонерам та ветеранам педагогічної праці).

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  Сторони Договору спільно:

  3.17. Розробляють Правила внутрішнього трудового розпорядку, вносять до них зміни й доповнення, затверджують їх на загальних зборах трудового колективу.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  3.18. З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 подають на повідомну реєстрацію колективний договір.

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

   

  РОЗДІЛ ІV. ОПЛАТА ПРАЦІ

  Директор:

  4.1. Забезпечує контроль за своєчасною, двічі на місяць, виплатою заробітної плати у визначені терміни , а саме : аванс з 20-22 числа розрахункового місяця та кінцевий розрахунок з 5- 7 числа місяця, що наступає за розрахунковим місяцем, відповідно до ст.. 24 Закону України « Про оплату праці» .

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.2. Здійснює контроль за виплатою відпускних за весь час відпустки не пізніше ніж за три дні до її початку згідно зі ст.115 КЗпП України та ст.21 Закону України “Про відпустки”.

  Протягом року

  Відповідальний: директор.

  4.3. У разі змін умов оплати праці,  здійснює контроль за перерахунком посадових окладів відповідно до чинного законодавства.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.4. Спільно з РВО сприяє своєчасному проведенню індексації заробітної плати працівників навчального закладу у зв’язку із зростанням індексу споживчих цін, у відповідності з Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  4.5. Згідно зі ст. 57 Закону України „Про освіту” та положеннями Галузевої угоди контролює виплати педагогічним працівникам:

  – допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки;

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.6. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23 березня 2011 р. № 373 контролює виплату надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі до 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) вчителям, вихователям, керівникам та заступникам керівників загальноосвітніх навчальних закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.7. Контролює надання додаткової оплати за роботу у нічний час (з 10 години вечора до 6 години ранку) працівникам закладу, які за графіком роботи працюють у вищезазначений час, у розмірі 40 відсотків годинної тарифної ставки (посадового окладу).

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.8. Сприяє проведенню підвищеної оплати праці працівникам, зайнятим на важких роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці згідно із чинними нормативними документами (додатком № 9 до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти та  з додатком № 1 до цього Договору).

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.9. За роботу в святкові та вихідні дні згідно зі ст.107 КЗпП України або надає за згодою сторін додатковий день відпочинку.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.10. Контролює проведення відрахувань із заробітної плати відповідно до ст.127, 128 КЗпП України за умови наявності  згоди  працівника.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.11. Контролює оплату праці педагогічних працівників у разі, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), виходячи із розрахунку заробітної плати, визначеної при тарифікації, з дотриманням при цьому вимог чинного законодавства.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  4.12. Контролює оплату заміни тимчасово відсутніх педагогічних працівників за всі години фактичного педагогічного навантаження в установлені терміни.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.13. Протягом п’яти днів після засідання атестаційної комісії видає відповідний наказ про присвоєння  кваліфікаційних категорій (встановлення тарифних розрядів), педагогічних звань. У триденний строк ознайомлює педагогічного працівника з наказом під підпис та подає в бухгалтерію для нарахування заробітної плати з дня прийняття відповідного рішення атестаційною комісією.

  Під час проведення атестації.

  Відповідальний: директор.

  4.14. Забезпечує дотримання чинного законодавства (ст.24 Закону України “Про оплату праці”) щодо виплати заробітної плати працівникам закладу через установи банку лише на підставі особистих заяв працівників.

  Постійно

  Відповідальний: директор.

  4.15. Згідно зі статтею 61 КЗпП України запроваджує  підсумований облік робочого часу для певних категорій працівників, у яких за умовами роботи не може бути додержана встановлена щотижнева тривалість робочого часу (для сторожів та інших).

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.16. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. №1298 сприяє забезпеченню кошторису в межах затвердженого фонду заробітної плати:

  4.17.1. Преміювання працівників відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи.

  4.17.2. Виплату надбавок керівникам, заступникам керівників за складність і напруженість у роботі у розмірі  до 50% посадового окладу.

  4.17.3. Виплату надбавок за складність і напруженість у роботі в розмірі до  20% посадового окладу всім іншим працівникам закладу.

  4.18. Сприяє дотриманню виконання п.3 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам щодо необхідності передбачати витрати на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам закладу у розмірі до 5% планового фонду заробітної плати.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  4.19. За погодженням з профспілковим комітетом затверджує Положення про преміювання працівників навчального закладу (додаток № 5 до цього Договору).

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  4.20. Забезпечує дотримання чинного законодавства (ст.116 КЗпП України) щодо письмового повідомлення працівника при його звільненні про нараховані суми, належні працівникові до виплати.

  У разі потреби.

  Відповідальний: директор.

  Профспілковий комітет:

  4.23. Здійснює громадський контроль за дотриманням адміністрацією законодавчих та нормативних актів з питань оплати праці.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  4.24. Здійснює контроль за додержанням графіку виплати заробітної плати , у разі затримки виплати , вимагає від адміністрації інформацію, вивчає причини затримки та сприяє усуненню причин порушення термінів виплати .

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  4.25. Організовує  консультації для  членів профспілки з питань оплати праці.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК

  Сторони Колективного договору спільно:

  4.26. У разі затримки або невиплати заробітної плати, доплат та надбавок аналізують її причини цього та вживають заходи щодо розв’язання цих проблем.

  Протягом року.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  РОЗДІЛ V. ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

  Адміністрація:

  5.1. Забезпечує виконання вимог чинного трудового законодавства.

  Здійснює укладання строкових трудових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробування, а також переукладання безстрокового трудового договору на строковий з мотивації досягнення працівником похилого віку.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  5.2. Забезпечує створення комісій по трудових спорах у навчальному закладі, згідно зі статтею 223 Кодексу Законів про працю України.

  У разі потреби.

  Відповідальний: директор.

  5.3. Приймає участь в семінарах, нарадах з правових питань для керівників і спеціалістів навчальних закладів району.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  Профспілковий комітет:

  5.4. Запобігає виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у разі їх виникнення забезпечує їх вирішення згідно чинного законодавства.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  5.5. Здійснює контроль за застосуванням у навчальному закладі надурочних робіт відповідно до вимог чинного законодавства.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  5.6. Сприяє наданню безоплатної юридичної консультації та правову допомогу членам профспілки за їхнім проханням через правовий відділ Київської міської організації Профспілки.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  5.7. Здійснює громадський контроль за додержанням адміністрацією закладу законодавчих та нормативних актів з питань умов та оплати праці.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  РОЗДІЛ  VІ. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ  ПРАЦІВНИКІВ

  Адміністрація:

  6.1. Проводить навчання і перевірку знань з питань  безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека тощо) працівників навчального закладу.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  6.2. Забезпечує навчальний заклад нормативними актами з охорони праці.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  6.3. Контролює виплату одноразової матеріальної допомоги потерпілим від нещасних випадків, які сталися на виробництві, згідно із частиною другою ст. 9 Закону України “Про охорону праці”.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  6.4. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2002 р. № 1465 “Про порядок проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів” контролює проведення психіатричних оглядів працівників закладу у встановлені законодавством терміни.

  У разі потреби.

  Відповідальний: директор.

  6.5. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442 “Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці” проводить атестацію робочих місць працівників із шкідливими умовами праці.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  6.6. Надає працівникам щорічну додаткову оплачувану відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (додаток № 2 до цього договору).

  Під час надання відпусток.

  Відповідальний: директор.

  6.7. Сприяє проведенню обов’язкових медичних оглядів працівників закладу відповідно до вимог чинного законодавства.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  6.8. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України  від 05.05.1997 р. №409 “Про забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж” організовує проведення обстеження технічного стану навчального закладу.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  6.9. З метою вжиття заходів щодо запобігання та зниження рівня захворюваності сприяє вирішенню питання про проведення профілактичного щеплення усіх бажаючих працівників навчального закладу від грипу.

  У разі потреби.

  Відповідальний: директор.

  6.10. Ініціює вирішення питання  про  виділення коштів у бюджеті району на придбання санітарно-гігієнічного одягу та інших засобів індивідуального захисту для працівників навчального закладу .

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  6.11. Здійснює контроль за виконанням заходів з охорони праці.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  Профспілковий комітет:

  6.13. Приймає участь в районних семінарах з питань відшкодування шкоди працівникам у разі ушкодження їхнього здоров’я на виробництві, здійснює контроль за своєчасним і повним відшкодуванням шкоди, заподіяної працівникові.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  6.14. Приймає участь   у навчанні  при РО профспілки у застосуванні типових положень про комісію з питань охорони праці профспілкового комітету, про громадського інспектора з охорони праці, а також з питань укладання угод з охорони праці.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  6.15. Аналізує стан травматизму у навчальному закладі на підставі актів ф.Н-1, виходить із пропозиціями на адресу керівника щодо додаткових заходів попередження травматизму серед працівників.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  Сторони Договору спільно:

  6.16. Сприятимуть забезпеченню фінансування заходів з охорони праці відповідно до чинного законодавства.

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  РОЗДІЛ  VІІ. НАДАННЯ ВІДПУСТОК, ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА КУЛЬТУРНЕ ДОЗВІЛЛЯ

  Адміністрація:

  7.1. Визначає черговість надання відпусток згідно з графіком, який враховує інтереси навчального процесу і працівників за погодженням із профспілковим комітетом на початку календарного року і доводить до відома усіх працівників.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  7.2. За бажанням працівників у разі їх звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору забезпечує безумовну реалізацію права на одержання невикористаної відпустки з наступним звільненням.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  7.3. Забезпечує виконання статті 10 Закону України “Про відпустки” щодо письмового попередження працівників про дату початку відпустки за два тижні.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  7.4. Контролює виплату відпускних працівникам за весь час щорічної відпустки не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку відпустки, ст. 21 Закону України «Про відпустки».

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  7.5. Забезпечує надання :

  – жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда,

  – особі, яка усиновила дитину,

  – матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи,

  – одинокій матері або батьку дитини інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі),

  – особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи,

  – чи одному із прийомних батьків

  щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів відповідно до ст.19 Закону України „Про відпустки” (дитина-особа віком до 18 років). За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки забезпечує надання відпустки працівникам тривалістю 17 календарних днів.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  7.6. У разі звільнення працівника забезпечує виплату грошової компенсації за всі дні невикористаної за попередні роки щорічної відпустки.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  7.7. Забезпечує виконання ст.ст.25, 26 Закону України “Про відпустки” про надання відпусток працівникам без збереження заробітної плати тільки на підставі письмової заяви працівника.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  7.8. Надає особам, які працюють на умовах неповного робочого часу, в тому числі і тим, хто перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, щорічної відпустки повної тривалості відповідно до статті 56 КЗпП України.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  7.9. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 року № 346 “Про затвердження порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним, педагогічним, науково-педагогічним працівникам освіти та науковим працівникам” забезпечує у разі необхідності санаторно-курортного лікування надання відпустки протягом навчального року.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  7.10. Надає працівникам додаткову оплачувану відпустку за особливий характер праці відповідно до додатку № 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 року № 1290 (додаток № 3 до цього Договору).

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  7.11. Надає працівникам закладу  додаткову оплачувану відпустку тривалістю до 7 календарних днів за ненормований робочий день (додаток № 4 до цього Договору).

  Протягом року.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  Профспілковий комітет:

  7.12. Надає консультативну допомогу в організації і проведенні обов’язкових профілактичних, а також обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  7.13. Надає правову допомогу комісії з питань соціального страхування навчального закладу.

  Постійно.

  Відповідальний: голова ПК.

  Сторони Договору спільно:

  7.14. Організовують і проводять конкурс “Вчитель року”, свято Дня працівників освіти, огляд художньої самодіяльності “Таланти твої, Україно” вшановують династії освітян навчального закладу, ветеранів педагогічної праці.

  Протягом року.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  7.17. З метою залучення працівників навчального закладу до регулярних занять фізкультурою та спортом:

  – надають можливість для занять в спортивному залі, на спортивному майданчику навчального закладу працівникам  та членам їх сімей;

  – вишукують та залучають  спонсорські, позабюджетні та інші кошти для розвитку спортивно-масової роботи;

  Протягом року.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  РОЗДІЛ VІІІ. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

  Адміністрація:

  8.1. Згідно зі статтею 249 КЗпП України забезпечує створення належних умов для діяльності профспілкового комітету.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  8.2. Забезпечує надання приміщення для роботи профспілкового комітету закладу, згідно зі статтею 249 КЗпП України.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  8.3. Забезпечує дотримання вимог державної статистичної звітності щодо підписання головою профспілкового комітету звіту за формою З-ПВ “Інформація про колективні договори”.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  8.4. Відповідно до статті 41 Закону України “ Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності ” надає на час профспілкового навчання членам , обраним до складу профспілкового комітету закладу, додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати.

  Протягом року.

  Відповідальний: директор.

  8.5. Згідно зі статтею 252 КЗпП України :

  – проводить зміну умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами профспілки лише за попередньою згодою з ПК;

  – голові ПК, членам ПК, не звільненим від своїх службових обов’язків, надавати , вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов’язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі у роботі виборних профспілкових органів, але не менше як 2 години на тиждень.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  Профспілковий комітет:

  8.6. Приймає участь в районному навчанні профспілкового активу.

  Щоквартально.

  Відповідальний: голова ПК.

  8.7. Вживає заходи щодо обов’язкового ініціювання профкомом колективних переговорів з керівником, підвищення ефективності колдоговірної роботи, забезпечення виконання колективного договору.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  8.8. Сприяє використанню коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу відповідно до чинного законодавства.

  Протягом року.

  Відповідальний: голова ПК.

  Сторони Колективного договору спільно:

  8.9. Координують діяльність керівника і голови профспілкового комітету навчального закладу щодо виконання зобов`язень Договору.

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  8.10. Згідно зі статтею 249 КЗпП України та статтею 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» сприяють щомісячному і безоплатному перерахуванню на розрахунковий рахунок РО профспілки членських профспілкових внесків із заробітної плати працівників.

  Постійно.

  Відповідальний: директор.

  8.11. Відповідно до статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» сприяють щомісячному відрахуванню коштів профспілковій організації на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі не менше 0,3 % від фонду оплати праці.

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  8.13. Спільно розглядають питання щодо стану дотримання вимог чинного трудового законодавства.

  Постійно.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

  8.14. Щорічно спільно організовують проведення профспілкових уроків для учнів 9- 11- класів навчального закладу з метою формування у них уявлення про місце і роль профспілок в сучасному суспільстві та підготовки молоді до трудового життя.

  Відповідальні: директор, голова ПК.

   

  Від адміністрації                                                Від трудового колективу

  Директор                                                             Голова ПК

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Додатки до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом       Вільнянської ЗОШ І-ІІст.

  на 2016 -2020 роки

  Згідно галузевої Угоди між Міністерством освіти науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

  Додаток № 1 До колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом Вільнянської ЗОШ І-ІІст.

   Витяг із переліку робіт з важкими і шкідливими умовами праці, при виконанні яких встановлюються доплати у розмірі до 12 відсотків:

  1.147. Роботи, пов’язані із чищенням вигрібних ям, сміттєвих ящиків і каналізаційних колодязів, проведенням їх дезінфекції.

  1.152. Роботи біля гарячих плит, електрожарових шаф, кондитерських і паро-масляних печей та інших апаратів для смаження і випікання.

  1.153. Вантажно-розвантажувальні роботи, виконувані вручну.

  1.155. Роботи, пов’язані з миттям посуду, тари і технологічного обладнання вручну із застосуванням кислот, лугу та інших хімічних речовин.

  1.156. Роботи з прання білизни вручну з використанням мийних і дезінфікуючих засобів.

  1.159. Роботи з хлоруванням води, з виготовленням дезінфікуючих розчинів, а також з їх використанням

  1.161. Роботи, пов’язані з використанням хімічних реактивів, а також із їх збереженням (складуванням).

  1. Обслуговування котельних установок, що працюють на вугіллі і мазуті, каналізаційних колодязів і мереж.
  2. Робота за дисплеями ЕОМ.

  Примітка: доплати за несприятливі умови праці встановлюються за результатами атестації робочих місць.

  Атестація робочих місць або оцінка умов праці в установах і організаціях здійснюється атестаційною комісією, яка створюється наказом керівника за погодженням із профспілковим комітетом.

  На підставі висновків атестаційної комісії керівник навчального закладу чи установи освіти за погодженням із профспілковим комітетом затверджує перелік конкретних робіт, на яких встановлюється доплата за несприятливі умови праці і розмір доплат за видами робіт.

  Додаток № 2 До колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом  Вільнянської ЗОШ І-ІІст.

    Список професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників, на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку.(відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 року № 679) загальних професій у всіх галузях господарства

  Робітник ПЕОМ – 3 дні.

  Секретар          – 7 днів

  Примітки: перелік професій, посад згідно додатку № 2 для надання додаткової відпустки не потребується атестація робочих місць, а лише повинно бути передбачено колективним договором установи, закладу, підприємства.

   

   

  Додаток № 3 До колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом  Вільнянської ЗОШ І-ІІст.

   

  Витяг зі списку професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищенням нервово – емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в умовах підвищеного ризику для здоров`я  та надає право на щорічну відпустку за особливий характер праці

  Прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних убиралень та санвузлів – 4 дні.

   

   

   

  Додаток № 4 До колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом Забуянської ЗОШ І-ІІІст

    Витяг із переліку посад працівників Вільнянської ЗОШ І-ІІст яким надається додаткова відпустка до 7 днів за ненормований робочий день

  Посади

  Кількість днів

  керівники установ

  3 дні

  заступники керівників

  3 дні

  психологи

  3 дні

  лаборанти

  7 днів

  бібліотекарі

  7 днів

  педагоги – організатори

  З дні

  секретарі

  7 днів

  середній та молодший медичний персонал

  7 днів

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Додаток № 5 До колективного договору між адміністрацією і профспілковим комітетом  Вільнянсьської ЗОШ І-ІІст

  ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ

  про преміювання працівників

  1. Загальні положення

  Це Положення визначає показники та умови преміювання працівників Вільнянської ЗОШ І-ІІст.   в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі, та регулює відносини між керівником та працівниками з питань виконання умов преміювання.

  Показники та умови преміювання визначені з метою:

  • підвищення соціального захисту та матеріальної заінтересованості працівників при виконанні функціональних обов’язків в організації ефективного навчально-виховного процесу;
  • заінтересованості робітників у виконанні завдань;
  • активного взяття участі працівників у розробці навчальних і наочних засобів навчання, втіленні в навчальний процес прогресивних форм і методів організації і проведення занять, забезпеченні розвитку самостійності учнів, індивідуалізації їх навчання, чіткого ведення діловодства, обліку навчальної роботи і бухгалтерського забезпечення.

  Преміювання за основні результати діяльності працівників вводиться для всіх працівників закладу освіти.

  Премії нараховуються педагогічному та допоміжному складу за кінцеві результати роботи у цілому і розподіляються між працівниками відповідно до особистого трудового внеску кожного працівника.

  Переваги у розмірах сум, що нараховуються для преміювання, даються окремим працівникам, чий внесок у загальні результати роботи найбільш вагомий, віддаючи перевагу тим, хто стабільно домагається успіху і високих показників у роботі з початку навчального року.

  1. Порядок преміювання

  Преміювання працівників здійснюється при виконанні показників та умов преміювання в межах фонду заробітної плати, затвердженої в кошторисі

  ( один раз на рік).

  Премія нараховується педагогічному та допоміжному складу за відпрацьований час. Працівникам педагогічного або допоміжного складу, прийнятим на роботу, або звільненим з роботи, що відпрацювали неповний робочий місяць (квартал, півроку, рік), премія виплачується за фактично відпрацьований термін.

  У разі невиконання педагогічним або допоміжним складом встановлених умов і показників результатів праці, неналежного виконання своїх функціональних

  обов’язків, вчинення правопорушення або провини премія скасовується або зменшується в тому періоді, в якому виявлено порушення.

  Керівник за поданням заступників приймає рішення щодо преміювання кожного працівника педагогічного та допоміжного складу залежно від його особистого трудового вкладу в загальні результати роботи та погоджує з профкомом, про що видає відповідний наказ.

  1. Джерела та розмір фонду преміювання

  Джерелом преміювання є бюджетні кошти, передбачені на оплату праці.

  Річний фонд преміювання працівників педагогічного та допоміжного складу за результатами діяльності визначається в межах затверджених кошторисних призначень на заробітну плату з урахуванням надбавок і доплат та економії фонду оплати праці.

  1. Порядок нарахування, затвердження і виплати премій

  Премія нараховується на посадовий оклад (тарифну ставку) і на всі постійні доплати і надбавки.

  Премії виплачуються разом із виплатою заробітної плати.

  У разі зменшення фінансування фонд преміювання зменшується.

  1. Умови позбавлення (пониження) премії

  За нижчеперелічені порушення або провини педагогічний та допоміжний склад повністю або частково, за поданням безпосереднього начальника, рішенням керівника позбавляються премії:

  • за прогул (у тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважної причини – у розмірі 100 % премії;
  • за притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності за хуліганство або вживання спиртних напоїв, при застосуванні до них заходів громадського впливу, – у розмірі 100 % премії;
  • за вихід на роботу у нетверезому стані – 100 % премії;
  • за порушення правил внутрішнього трудового розпорядку – у розмірі від 5 до 50 % премії;
  • винні в погіршенні навчально-виховного процесу, незабезпечені збереження надійної і безпечної роботи устаткування, або інші упущення, допущені у роботі, – у розмірі від 5 до 50 % премії;
  • винні у недбалому ставленні до навчального-виховного процесу, порушенні загальної методики проведення занять і невиконання плану повсякденної діяльності педагогічним складом – у розмірі до 100 % премії;
  • винні у недбалому відношенні до збереження власності і майна та порушенні вимог техніки безпеки – у розмірі до 100 % премії.

  Виплата та позбавлення (пониження) премії проводиться на підставі наказу керівника за погодженням з профспілковим комітетом.

   

   

   

  Категорія: Офіційні документи | Додав: adminmak
  Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2016
  Конструктор сайтів - uCoz