КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Червень 2017  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
       1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 18.10.2017, 08:43

    Головна » 2017 » Червень » 6 » Помічник вихователя ДНЗ: яка тривалість щорічної відпустки
    12:08
    Помічник вихователя ДНЗ: яка тривалість щорічної відпустки

    Помічник вихователя ДНЗ: яка тривалість щорічної відпустки

    Олена Усенко,
    головний спеціаліст відділу регулювання умов та експертизи праці Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України

    ЗАПИТАННЯ

    Відповідно до поз. 134а. розд. «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» додатка 2 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 нянька у дитячих яслах та ясельних групах ясел-садків має право на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів. Тож виникає запитання: чи має право помічник вихователя дітей віком до 3-х років дитсадка на зазначену відпустку?

    ВІДПОВІДЬ

    Ні, не має. Пояснимо чому.

    У штатних розписах дошкільних навчальних закладів застосовується професія «помічник вихователя» (для виховання дітей віком як до 3-х років, так і від 3-х років). Це передбачено Типовими штатними нормативами дошкільних навчальних закладів, затвердженими наказом Міносвіти від 04.11.2010 р. № 1055, та Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

    Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, що відлічується з дня укладення трудового договору. Положення цієї статті щодо тривалості щорічної основної відпустки не поширюється на працівників, тривалість відпустки яким установлюється іншими актами законодавства, проте тривалість їх відпустки не може бути меншою за передбачену ч. 1, 7 і 8 ст. 6 Закону про відпустки (ч. 10 ст. 6 цього ж Закону).

    Так, згідно із п. 4 ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III тривалість відпустки помічників вихователів дошкільних навчальних закладів становить 28 календарних днів.

    Окремим категоріям працівників дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсу­ючого типу, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним навантаженням, надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 35 календарних днів за Списком, наведеним у додатку 2 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. № 1290.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Розділом «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» зазначеного Списку не передбачено надання щорічної додаткової відпустки помічнику вихователя*.

    На умовах, визначених колективним договором, помічнику вихователя може бути надано щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю до 7 календарних днів залежно від часу зайнятості в цих умовах (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки).

    Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, визначається колективним договором (п. 7 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 р. № 7).

    * Позицією 134а. розд. «Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту населення та освіти» Списку передбачено надання додаткової відпустки няньці у дитячих яслах та ясельних групах ясел-садків. Але такої посади в законодавстві вже немає, а положення цього документа не упорядкували відповідно до вимог чинного законодавства.

    Переглядів: 53 | Додав: adminmak | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
    Конструктор сайтів - uCoz