КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Березень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31

  Пошук

  Архів записів

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 21.04.2018, 16:34

  Головна » 2014 » Березень » 20 » Про недопустимість вимагання додаткових матеріалів від педагогічних працівників, які атестуються
  17:36
  Про недопустимість вимагання додаткових матеріалів від педагогічних працівників, які атестуються

  Головам районних і  первинних організацій Профспілки

  Про недопустимість вимагання додаткових матеріалів
  від педагогічних працівників, які атестуються

  На численні звернення педагогічних працівників про вимагання працівниками методичних кабінетів (центрів) під час атестації додаткових матеріалів повідомляємо.

  У пункті 3.3 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі – Типове положення) перераховані шляхи вивчення атестаційною комісією педагогічної діяльності осіб, які атестуються:

  1) відвідування уроків, позаурочних заходів;

  2) вивчення рівня навчальних досягнень учнів з предмета, що викладає вчитель;

  3) ознайомлення з навчальною документацією щодо виконання педагогічним працівником своїх посадових обов’язків;

  4) участь вчителя у роботі методичних об’єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов’язаних з організацією навчально-виховної роботи тощо.

  Типовим положенням не передбачено написання педагогічними працівниками, які атестуються, звітів про роботу у міжатестаційний період, оформлення папок з документами про результати своєї роботи, планами уроків, методичними розробками, сценаріями виховних заходів, підготовка презентацій, надання відеозаписів уроків й інших відомостей про роботу.

  Виходячи зі змісту Типового положення атестація педагогічного працівника – це не своєрідний екзамен, а оцінка існуючого професійного рівня. Члени атестаційної комісії не мають права вимагати від педагогічних працівників виготовлення для атестації жодних додаткових матеріалів. Атестаційна комісія має оцінювати здобутки педагогічного працівника у процесі професійної діяльності.

  Про недопущення вимагання від педагогічних працівників, які атестуються, будь-яких звітів та узагальнюючих матеріалів неодноразово зазначалось у документах галузевого Міністерства:

  • лист від 04.11.2002 № 1/9-482;
  • наказ від 17.05.2005 № 297 «Про подолання проявів бюрократизму в освіті»;
  • лист від 21.10.2005 № 1/9-584;
  • лист від 25.10.2012 № 1/9-779 «Щодо атестації педагогічних працівників».

  Власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами, повинні мати лише педагогічні працівники, які претендують на присвоєння педагогічних звань "викладач-методист”, "учитель-методист”, "вихователь-методист”, "практичний психолог-методист”, "педагог-організатор-методист”, "керівник гуртка-методист”.

  Крім того, повідомляємо, що відповідно до п. 2.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 № 1119, метою діяльності методкабінету (центру) є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої та дошкільної освіти, організація науково-методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.

  У п. 3.2.7 зазначеного Положення серед завдань діяльності методкабінету (центру) визначено вивчення потреб і надання практичної допомоги педагогічним працівникам, у тому числі в період підготовки їх до атестації; участь у роботі атестаційних комісій, надання на звернення відділу (управління) освіти оцінки якості навчально-виховної роботи педагогічних працівників, що атестуються.

  Контрольними функціями працівників методичних кабінетів законодавство не наділяє.

   

  Переглядів: 308 | Додав: adminmak | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2018
  Конструктор сайтів - uCoz