КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Жовтень 2017  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
          1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 18.10.2017, 08:42

    Головна » 2017 » Жовтень » 3 » Про особливості нарахування заробітної плати за жовтень
    16:24
    Про особливості нарахування заробітної плати за жовтень

    Як правильно оплачувати працівникам при змінному графіку роботи святкові та неробочі дні, якщо на підприємстві встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом один місяць?

    При підсумованому обліку робочого часу час, години, відпрацьовані понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочними і оплачується у подвійному розмірі (ст. 106 КЗпП).

    Також підлягають подвійній оплаті робота у святкові дні.

    Святкові та неробочими, відповідно до ч. 1 ст. 73 КЗпП України, є:

    1 січня – Новий рік,
    7 січня – Різдво Христове,
    8 березня – Міжнародний жіночий день,
    1 і 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих,
    9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги),
    28 червня – День Конституції України,
    24 серпня – День незалежності України,
    14 жовтня – День захисника України.
    один день (неділя) – Пасха (Великдень)
    один день (неділя) – Трійця.

    Порядок оплати праці у ці дні передбачено статтею 107 КЗпП України. Відповідно до ч. 1 ст. 107 КЗпП України робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

    1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
    2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
    3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

    Разом з тим, відповідно до вимог п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 р. № 138, у разі підсумованого обліку робочого часу, робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищуюсь цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

    У випадку, коли в обліковому періоді при підсумованому обліку робочого часу надурочні години відсутні, оплата праці у святковий день проводиться в порядку в подвійному розмір(ст.107 КЗпП України).

    Джерело: lviv.dsp.gov.ua

    Переглядів: 12 | Додав: adminmak | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2017
    Конструктор сайтів - uCoz