КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Листопад 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Пошук

  Архів записів

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 24.04.2018, 19:34

  Головна » 2014 » Листопад » 19 » Профспілка звернулася до Президента України – порушено трудові права освітян!
  17:01
  Профспілка звернулася до Президента України – порушено трудові права освітян!

  ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував лист до Президента України Петра Порошенка, у якому, від імені майже двох мільйонів працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, пенсіонерів, студентів, учнів та інших осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, висловлено глибоке обурення діями Уряду, спрямованими на порушення їхніх трудових прав та соціально-економічних інтересів.

  Члени Центрального комітету висловлюють занепокоєння з приводу недостатності обсягів на освіту в проекті Державного бюджету на 2015 рік.

  За наявною інформацією в останньому законопроекті не передбачається зростання розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС.

  Грошовий розрив між цими величинами, починаючи з грудня минулого року, становить 366 гривень, внаслідок чого педпрацівник лише на ставці заробітної плати втрачає щомісячно понад 700 гривень. У наступному році такі втрати ще збільшаться. За експертними оцінками впродовж 2014-2015 років падіння реальних доходів працівників сягатиме від 20 до 30 %.

  Профспілка наголошує також на необхідності вжиття владою заходів для легалізації тіньового бізнесу, боротьби з ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану.

   

   

   14.11.14 № 02-5/514                                        Президенту України

  Порошенку П.О.

   

  Вельмишановний Петре Олексійовичу!

   

  ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, представляючи майже двохмільйонний загін працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, пенсіонерів з їх числа, студентів, учнів та інших осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах висловлює глибоке обурення діями Уряду, спрямованими на порушення їхніх трудових прав та соціально-економічних інтересів.

  За період з березня по травень поточного року Урядом прийнято низку постанов, якими зменшено розміри надбавок за престижність праці педагогічним працівникам з фіксованих 20% до їх граничного розміру не вище 20% посадового окладу. Бібліотечним працівника замість 50-ти відсоткового розміру надбавки за особливі умови роботи також передбачено її встановлення у граничному розмірі до 50%. Скасовано норми про встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників. Окремі з заходів не сприяють створенню необхідних умов для

   навчання студентів вищих навчальних закладів.

  В порушення норм закону «Про Державний бюджет України на 2014 рік» державні адміністрації зобов’язано оптимізувати штатну чисельність працівників закладів та установ освіти, відправляти працюючих у відпустки без збереження заробітної плати, встановлювати неповний робочий час, зменшувати або скасовувати надбавки і доплати без попередження працівників.

  В підготовленому Мінфіном законопроекті «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» переважаюча більшість норм звужує порівняно з чинним законодавством зміст та обсяг прав працюючих, пенсіонерів, студентської та учнівської молоді, малозахищених категорій населення. Передбачається скасування законодавчо встановлених статтями 61 та 57 Закону «Про освіту» гарантій щодо фінансового забезпечення освітньої галузі, рівня посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників та умов оплати праці спеціалістів закладів освіти. Запропоноване збільшення норми навчального навантаження вчителів загальноосвітніх закладів та керівників гуртків позашкільних навчальних закладів, вихователів дошкільних навчальних закладів спричинить скорочення лише впродовж двох наступних років понад 100 тисяч ставок. Реалізація пропозицій про наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не менше 30 учнів, а у сільській місцевості не менше 10 учнів призведе до закриття понад 2500 початкових та неповних середніх шкіл, що може спричинити знищення сіл з малою чисельністю населення. Ручне регулювання Кабінетом Міністрів України питання виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, надання допомоги на оздоровлення та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, встановлення доплат за виконання різних видів педагогічної роботи, розміри яких закріплені Законами України, призведе до зменшення чи скасування таких виплат, що підтверджується реалізацією на місцях рішення Уряду про

  встановлення надбавок педагогам за престижність праці у граничному розмірі до 20%. На погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, а також матеріального та стипендіального забезпечення студентів та сільських молодих спеціалістів, звуження прав на автономію вишів спрямовані пропозиції щодо внесення змін до щойно прийнятого Закону України «Про вищу освіту». Передбачається подальше звуження прав пенсіонерів. Пропонується підвищення страхового стажу, зниження розміру пенсій, збільшення стажу для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам. Погіршаться умови індексації доходів громадян, а також планується скасування норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звуження прав територіальних громад щодо прийняття рішень про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

  Члени Центрального комітету висловлюють занепокоєння з приводу недостатності обсягів на освіту в проекті Державного бюджету на 2015 рік. За наявною інформацією в останньому законопроекті не передбачається зростання розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС. Грошовий розрив між цими величинами, починаючи з грудня минулого року, становить 366 гривень, внаслідок чого педпрацівник лише на ставці заробітної плати втрачає щомісячно понад 700 гривень. В наступному році такі втрати ще збільшаться. За експертними оцінками впродовж 2014-2015 років падіння реальних доходів працівників сягатиме від 20 до 30 відсотків.

  При підготовці проектів нормативно-правових актів Урядом повністю ігноруються вимоги закону «Про соціальний діалог в Україні», метою якого є вироблення разом з соціальними партнерами державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві, чим порушено принципи соціального партнерства.

  За наявними даними організаційних ланок профспілки в окремих територіях під загрозою своєчасна та в повному обсязі виплата в поточному році заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, додаткова потреба яких складає близько 1,2 млрд.грн.

  Члени ЦК вважають неприпустимим подальший наступ на права працівників бюджетної сфери, зокрема освітян, науковців, працівники культури, медичних працівників. Вирішення державних проблем переважно за рахунок працівників бюджетної сфери, пенсіонерів, студентської молоді, інших незаможних громадян, несправедливо.

  Наголошуємо на необхідності вжиття владою заходів для легалізації тіньового бізнесу, боротьби з ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану.

  Закликаємо Вас, шановний Петре Олексійовичу, не допустити прийняття закону «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні» у запропонованій Міністерством фінансів редакції, оскільки реалізація його норм може спровокувати соціальний вибух. Просимо Вас, як гаранта Конституції України, забезпечити дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти і науки та надати відповідні доручення щодо скасування незаконних постанов Кабінету Міністрів України та зобов’язань державним адміністраціям здійснювати заходи, які призведуть до порушення прав працюючих.

   

   

   

   

  Від імені    членів ЦК

  Голова Профспілки                                                                   Г.Ф.Труханов

  Переглядів: 330 | Додав: adminmak | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2018
  Конструктор сайтів - uCoz