Щодо утримання військового збору - 12 Вересня 2014 - Макарівськиа районна організація



КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Макарівська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Вересень 2014  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 10.12.2016, 15:44

    Головна » 2014 » Вересень » 12 » Щодо утримання військового збору
    12:25
    Щодо утримання військового збору

    Питання: Чи утримувати військовий збір із липневих та серпневих відпускних, які нарахували у липні 2014 року?
    Відповідь: Оплата часу перебування працівника у відпустці – виплата, яка входить до складу фонду додаткової заробітної плати, а отже це об’єкт нарахування військового збору.
    Водночас, Закон № 1621 поклав на плечі платників обов’язок нараховувати та сплачувати військовий збір із 03.08.2014 року. Тож уважаємо, що і положення Податкового кодексу України, підрозділу 10 р. ХХ потрібно застосовувати для виплат, нарахованих починаючи із цієї дати.
    Якщо відпускні за липень та серпень 2014 року працівнику нарахували в липні поточного року (тобто, до 03.08.14р.), утримувати військовий збір не потрібно. Адже нарахування відпускних відбулося до набрання чинності Законом № 1621.
    Отже, якщо відпускні за липень-серпень 2014 року нарахували в липні 2014 року, то незалежно від дати , коли їх виплатили (до 03.08.2014 року чи після цієї дати), вважаємо, такі виплати не потрібно обкладати військовим збором.
    Аналогічно треба діяти й у тому випадку, якщо бухгалтер відпускні за серпень та вересень 2014 року нарахував у серпні 2014 року, але до 03.08.2014 року, зокрема 01.08.2014 р.


    Питання: Чи сплачувати військовий збір при виплаті авансу (зарплати за першу половину місяця)?
    Відповідь: Непорушним правило є виплата зарплати працівникам регулярно в робочі дні у строки, визначені колективним договором, але не рідше ніж двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (ч. 1 ст. 23 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95р. та ст. 115 Кодексу законів про працю України).
    У свою чергу, суми військового збору повинні бути перераховані до бюджету за правилами, встановленими для податку на доходи ст. 168 Податкового кодексу України.
    Тож діяти доведеться залежно від того, коли та в якій формі виплачують працівнику першу половину зарплати. Так, за загальним правилом податкові агенти мають сплачувати до бюджету військовий збір під час кожної виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом (пп. 168.1.2 Податкового кодексу України).

     

     

    Переглядів: 100 | Додав: adminmak | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2016
    Конструктор сайтів - uCoz